Вітаю Вас Гість | RSS Четвер
28.03.2024, 15:48
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Сусська М.М. Актаульні методи Дослідження ефективності системи управління безпечністю харчової продукції

Актаульні методи Дослідження ефективності системи управління безпечністю харчової продукції

Сусська М.М.

ДЗ «ЛНУ ім.Т.Шевченка», м.Луганськ, Україна

 

Технічні, технологічні, економічні й інші системи активно застосовують у сучасних наукових дослідженнях. Не залежно від категорії вказані види систем досліджують надзвичайно важливими емпіричними та теоретичними методами.

Зауважимо, що використання емпіричних методів, а саме: експерименту, наукових досліджень, спостережень та вимірювань в контексті дослідження ефективності удосконалення систем управління безпечністю харчової продукції має певні ускладнюючі компоненти для раціональної організації дослідження. Відтак значні фінансові витрати й тривалий час (не менше 1 року), необхідні для проведення експерименту щодо визначення економічної ефективності розробленої системи управління безпечністю (далі СУБ) для процесу виробництва м’яса курчат-бройлерів сформували передумови до використання сучасних теоретичних наукових методів. Увагу було сконцентровано до математичного моделювання як невід’ємної складової науково-технічного прогресу. Математичне моделювання будь-якого об'єкту формує чіткий план дій, що умовно можна поділити на три етапи: модель - алгоритм - програма. Тому, в межах кола завдань дослідження доцільно застосувати апарат математичного моделювання до задачі обґрунтування доцільності впровадження системи управління безпечністю «ХАССП – бройлерне виробництво».

Аналіз економічної інформації результатів роботи дослідного підприємства, щодо необхідності впровадження системи управління безпечністю показав, що витрати на розробку й впровадження моделі «ХАССП – бройлерне виробництво» необхідно порівнювати з витратами пов'язаними із проведенням аналогічної роботи на підприємстві за «традиційною» (наприклад, залучення консалтингових підприємств) схемою розробки системи управління безпечністю.

Результат майбутніх розрахунків отриманих в ході математичного моделювання повинен довести, або спростувати спроможність авторської моделі «ХАССП - бройлерне виробництво» забезпечувати підприємству перспективу економічної ефективності за рахунок позитивних наслідків впровадження, а саме: зменшення ризиків; зниження витрат на страхування; збільшення прибутку за рахунок збільшення строку зберігання; зменшення кількості рекламацій; стабільності існуючих і збільшення частини залучених споживачів; перетворення продукції в бренд тощо.

При моделюванні змінювався максимальний обсяг продажів у день, що може бути викликаний різними факторами, наприклад, збільшенні мережі роздрібної торгівлі, підвищення попиту на продукцію.

У результаті вийшли різні значення показників при різних значеннях максимального денного обсягу продажів, що задавався випадковими числами за допомогою рівномірного закону розподілу. Ці дані наочно оформляти у вигляді поверхонь, які представлені на рисунках 1 і 2.

 

 

 

Рис. 1 Динаміка зміни обсягу реалізації продукції

Рис. 2 Динаміка розвитку ринкових можливостей і обсягу продажів продукції ї птахофабрики (трьохвимірна графічна модель)

Графічні результати моделювання, що наведені на рисунках  наочно доводять доцільність впровадження системи управління безпечністю виробництва в умовах птахофабрики.

Таким чином, сферична площа побудована за допомогою прикладного пакету математичного моделювання MathLab дійсно є актуальним методом дослідження економічної ефективності СУБ , яка дозволяє в динаміці відстежити зміну максимально-можливого обсягу реалізації продукції (як відносної величини (кг/день)) за умови зміни обсягу реалізації, як абсолютної величини(кг) за визначений період (день).

А

Література

1. Свидетельство об авторском праве - № 45315 Научный труд «ХАССП-бройлерное производство» //МалыгинаВ.Д., Суссакя М.Н. – 2012.

2. Моделирование экономической динамики: Учебное пособие / Клебанова Т.С., Дубровина Н.А., Полякова О.Ю. и др. – 2-е изд., стереотип. – Х.: Издательский Дом «ИНЖЭК», 2005. – 244 с. Русск.яз

 

Категорія: 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (19.04.2013) | Автор: Сусська М.М.
Переглядів: 806 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz