Вітаю Вас Гість | RSS Понеділок
29.04.2024, 20:22
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Шеховцова К.В. Вплив паніки та ажіотажу на економічну безпеку підприємства.

Вплив паніки та ажіотажу на економічну безпеку підприємства

Шеховцова К.В.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля

 

Сучасні ринкові відносини характеризуються постійними змінами у економічній, політичній, соціальній сферах, це викликає певні загрози та ризики для діяльності підприємства. Виходячи з цього, керівнику підприємства необхідно розробити і використовувати заходи забезпечення економічної безпеки підприємства, що дозволяють уникнути або зменшити деструктивний вплив зовнішніх і внутрішніх загроз, а також їх негативних наслідків на діяльність підприємства. До деструктивних факторів впливу зовнішнього середовища відносять паніку та ажіотаж, які представляють для діяльності підприємства певні загрози та ризики.

Для забезпечення економічної безпеки підприємства в період паніки та ажіотажу слід використовувати заздалегідь розроблені методи та механізми реагування на дані процеси. Методи та механізми реагування підприємства формують паттерни поведінки господарюючих суб’єктів. Це значно скорочує час для прийняття оперативних рішень. В період паніки або ажіотажа керівник або спеціалісти підприємства оцінюють валютні коливання, дисбаланс попиту та пропозиції, ціни, дії конкурентів, настрій мас і т.д.. Підприємства  під час валютних панік можуть проводити маніпулювання з валютою - це приносить не менший прибуток, ніж від звичайної діяльності або від продажу та спекулятивного підвищення ціни на товар чи послугу в період продуктових панік. Але різкі зміни зовнішнього середовища також можуть загрожувати економічній безпеці підприємства.

Ажіотаж та паніка мають певну сезонність, періодичність. Керівник підприємства може захистити організацію від втрат за умови вчасної реакції на ситуацію. Оперативне управління підприємством в умовах даних процесів здебільшого залежить від видової приналежності, розмірів підприємства, інституційно-юридичної форми, організаційного, виробничого й ринкового характеру. Прийняття управлінських рішень для забезпечення економічної безпеки в умовах швидких процесів потребує знання економічного та фінансового стану підприємства, моніторингу динаміки зовнішнього середовища в часі та просторі.

Категорія: 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (08.04.2013) | Автор: Шеховцова К.В.
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz