Вітаю Вас Гість | RSS П`ятниця
26.04.2024, 21:28
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Клименко Н.М., Лук’янихін В.О., Тищенко К.О. Кадрове забезпечення недержавних охоронних структур та служби безпеки підприємства.

Кадрове забезпечення недержавних охоронних структур та служби безпеки підприємства

Клименко Н.М., Лукянихін В.О., Тищенко К.О.

Сумський державний університет, м. Суми, Україна

Економічна безпека підприємства – це досить широке поняття, яке охоплює фінансову, силову, інформаційну, техніко-технологічну, правову а також кадрову безпеку, що є одним із основних чинників економічної безпеки підприємства. Найвищим рівнем економічної безпеки підприємства є його незалежність від будь-яких негативних впливів, тобто наскільки ефективно її керівництво і спеціалісти (менеджери) будуть спроможні уникнути можливих загроз і ліквідувати шкідливі наслідки окремих негативних складників зовнішнього і внутрішнього середовищ.

Зупинимося докладніше на одному з найважливіших аспектів організації економічної безпеки підприємства, а саме – на роботі з персоналом. З кадрами підприємства безпосередньо повязана не тільки більшість внутрішніх ризиків (і значна зовнішніх), але і потенційні чинники успіху. До того ж, взаємодія служби безпеки підприємства з підрозділом, що займається кадровою роботою, є показовим прикладом, який висвітлює принцип використання можливостей інших структурних підрозділів.

Обов’язкова умова під час організації безпеки підприємства –  ретельний підбір і постійний склад співробітників, що входять в службу охорони. Заміна будь-кого з них в обов’язковому порядку повинна узгоджуватися з керівником підприємства. Як правило таких співробітників набирають з використанням «американської системи», що включає в себе психологічний тест з 500 питань. Основний акцент при цьому робиться на інтелект, психіку, емоційну-вольову сферу, чесність і порядність [1, с. 97].

Крім того, що співробітники повинні мати відповідні ліцензії, хорошу фахову підготовку і практичний досвід у цій сфері, бажано, щоб вони володіли такими якостями: здатністю оперативно приймати професійні рішення; ініціативністю; вмінням вирішувати конфліктні ситуації; надійністю в роботі; здатністю правильно реагувати на критику; контактністю; ввічливістю і знанням правил хорошого тону; високими морально-етичними принципами; психологічною сумісністю з охоронюваною особою; готовністю йти на ризик.

До факторів, що знижують ефективність охорони, відноситься плинність кадрів з числа досвідчених охоронців, що включає в себе і переманювання особливо цінних фахівців [2, с. 142].

Кадрова безпека підприємства – це найважливіший складник економічної безпеки підприємства, яка має на меті виявлення, знешкодження, запобігання, відвернення та попередження загроз, небезпек і ризиків, які спрямовані на персонал та його інтелектуальний потенціал, і ті, які йдуть безпосередньо від нього, що повинно проявлятися в системі управління трудовими ресурсами та в кадровій політиці підприємства [3, с. 178].

Наявність висококваліфікованих кадрів, досвід персоналу в певній галузі, здатність до розробки та реалізації інновацій, наявність системи підготовки і підвищення кваліфікації кадрів мають велике значення для досягнення стратегічних цілей підприємства.

Нові моделі управління персоналом, відповідно до яких кадри розглядаються як стратегічний ресурс, що здатен забезпечити більший прибуток та підвищити конкурентоспроможність підприємства на ринку передбачають:

1)         створення умов для розширення знань, підвищення кваліфікації, безперервного самовдосконалення;

2)         активне використання мотивації праці, у тому числі розширення повноважень робітників у прийнятті управлінських рішень;

3)         формування корпоративних моральних цінностей для персоналу підприємства;

4)         гнучке використання «людських ресурсів», підвищення творчої та організаційної активності персоналу, формування гуманізованої організаційної культури [1, с. 99].

Таким чином, кадрова безпека підприємства повинна займати провідне місце серед інших складових економічної безпеки. Завданнями служби безпеки є не тільки протидія негативному впливу, який йде від персоналу, а й протидія тому, що спрямований на нього. Необхідно зазначити також, що керівник служби безпеки, а саме його особистісні якості, що мають найстійкіші характеристики та вирішальний вплив на управлінську діяльність, і є одним з ключових факторів організації ефективності системи економічної безпеки організації. Він повинен бути формальним і неформальним лідером, який має компетенції щодо формування і управління командою професіоналів для забезпечення економічної безпеки підприємства.

Література

1.       Логвиненко М.І., Кривошеєв А.М. Організація і управління майновою та особистою безпекою підприємця: навчальний посібник. – Суми: ФОП Наталуха А.С. – 2012. – 176 с.

2.       Ореф’єв  О.В. Організація економічної безпеки підприємств: навчальний посібник. – К:Вид. Європейського унів-ту. – 2005. – 225 с.

3.        Шевченко І. Особливості формування економічної безпеки підприємства / І. Шевченко // Наука молода. – 2010. – № 10. – С. 178-181. 

Категорія: 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (08.04.2013) | Автор: Клименко Н.М., Лук’янихін В.О., Тищ
Переглядів: 849 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz