Вітаю Вас Гість | RSS Понеділок
29.04.2024, 20:01
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Кайдаш А.Д. Запровадження аутсорсингу як загроза економічній Безпеці підприємства

запровадження аутсорсингу як загроза економічній Безпеці підприємства

А.Д. Кайдаш

Східноукраїнський національний університет імені В. Даля

 

Оцінюючи переваги залучання ресурсів зовнішніх сторін з перевагами інвестування коштів у власні потужності, керівництво підприємства стикається з необхідністю відповісти на питання – «виробляти або замовляти?» Але, незважаючи на привабливі вигоди від використання аутсорсингу, до питання передачі виконання конкретного бізнес-процесу (бізнес-функції) третім особам, слід ставитися з особливою увагою.

Проблема зниження рівня економічної безпеки підприємств, які виявили бажання вдатися за допомогою до зовнішніх організацій-аутсорсерів, на сьогодні є актуальною. Рішення про використання аутсорсингу завжди пов'язане з виникненням додаткових загроз у діяльності підприємства, в той час як реальність отримання вигоди від нього є іноді сумнівною. Перше, з чим може зустрітися підприємство – це ненадійність аутсорсера. Зниження якості кінцевого продукту замовника аутсорсингових послуг може свідчити про недостатню компетентність аутсорсера або про перевагу аутсорсера на користь більш вигідніших контрактів з іншими замовниками. Серйозні незручності може надати аутсорсер, який знаходиться у фінансовий кризі або був введений до складу корпорації, яка є конкурентом замовника. Для подолання цих загроз необхідно зобов'язати аутсорсера регулярно надавати фінансову звітність для виявлення тривожних сигналів у діяльності аутсорсера з метою своєчасного запровадження заходів по зменшенню негативних наслідків у діяльності підприємства.

Не варто забувати і про ймовірність оприлюднення конфіденційної інформації через аутсорсера. Особливо, коли мова йде про кадровий аутсорсинг, аутсорсинг обробки персональних даних клієнтів, аутсорсинг фінансової сфери та ін. Витік стратегічно важливої ​​інформації може завдати значної шкоди репутації замовника, навіть якщо вдається компенсувати матеріальний збиток [1]. Уникнути такої загрози допоможе укладання короткострокового контракту, який відграє роль випробувального терміну аутсорсера. У разі успіху контракт може бути подовжений.

Таким чином, не дивлячись на стрімко зростаючу популярність аутсорсингу, треба ретельно прорахувати вигоди від його запровадження порівняно з ризиками, які можуть виникнути. Це допоможе приймати обґрунтовані рішення щодо співробітництва із зовнішніми партнерами.

 

Література:

1.       Аникин Б.А., Аутсорсинг и аутстаффинг: высокие технологии менеджмента / Б.А. Аникин. ― М: ИНФРА–М,  2009. ― 320 с.

Категорія: 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (08.04.2013) | Автор: Кайдаш А.Д.
Переглядів: 458 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz