Вітаю Вас Гість | RSS П`ятниця
29.03.2024, 11:38
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Бєлова О.І. Система контролю мотиваційного механізму стратегічного управління як основа управління фінансово-економічною безпекою підприємст

Система контролю мотиваційного механізму стратегічного управління як основа управління фінансово-економічною безпекою підприємства

Бєлова О.І.

Київський національний торговельно-економічний університет, м. Київ

 

Особливість мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством полягає у тому, що він складає основу для досягнення підприємством поставлених стратегічних цілей та його фінансово-економічної безпеки [1]. Досить часто підприємства виявляються неспроможними реалізувати даний механізм та стратегію підприємства в цілому.

Таким чином, основне завдання реалізації мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством – це створення необхідних передумов для успішної реалізації загальної стратегії підприємства [1]. Можна сказати, що на даному етапі проводяться стратегічні зміни, які готують підприємство до втілення запланованої стратегії. Оцінка та контроль мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством являються важливим етапом функціонування даного механізму. На цьому етапі забезпечується стійкий зворотній зв’язок між роботою по досягненню цілей та самими цілями, що їх сформувало підприємство.

Основними завданнями контролю мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством, на нашу думку, мають виступати:

Ø     Встановлення переліку показників, за якими буде проводитись оцінка реалізації механізму;

Ø     Створення системи виміру та відслідковування стану параметрів контролю механізму;

Ø     Виявлення можливих причин відхилень у показниках оцінки реалізації механізму, у тому випадку, якщо вони спостерігаються;

Ø     Проведення коригуючи заходів по усуненню відхилень у показниках оцінки реалізації механізму, якщо це необхідно та якщо це можливо.

Реалізація даного механізму дозволяє оцінити напрямок та спосіб просування підприємства на ринку та шляхи досягнення ним цілей; втілення мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством створює умови для того, щоб підприємство змогло реалізувати свою стратегію.

Головною метою контролю мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством, на відміну від звичайного стратегічного контролю, на нашу думку,  виступає направлення на те, наскільки правильно або навпаки неправильно здійснюється реалізація стратегії, а також з’ясування того, чипризведереалізаціястратегії за допомогоюмотиваційногомеханізмустратегічногоуправлінняпідприємством до реалізаціїпоставленихцілей. Відповідно до цього і встановлюється та будується система контролю мотиваційногомеханізмустратегічногоуправлінняпідприємством.

Для того, щоб система контролю мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством була ефективною, вона має відповідати ряду вимог: своєчасність, правильність, точність.

Також при формуванні системи контролю мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством необхідно виділити ті види контролю, які мають проводитись на різних рівнях управління.

Нами виділено 7 основних етапів, що мають бути притаманні системі контролю задля забезпечення фінансово-економічної стабільності та безпеки підприємства:

Перший етап передбачає визначення переліку осіб на всіх рівнях управління, які відповідатимуть за проведення контролю.Другий етап  передбачає встановлення пріоритетних завдань по напрямках діяльності підприємства та їх ранжирування з метою їх перевірки.Третій етап  передбачає встановлення основних показників контролю та методику їх розрахунку.Четвертий етап  передбачає розподіл часу контролю на певні періоди, в які має проводитись контроль.П’ятийетап  передбачає задокументований перелік дій, які мають відбуватися у послідовному порядку в процесі проведення контролю.Шостий етап  передбачає заповнення та своєчасне подання спеціальних форм по проведенню контролю.Сьомий етап  передбачає співставлення бажаних результатів стосовно правильності та своєчасності проведення контролю з фактичними.

Ефективна система оцінки і контролю мотиваційного механізму стратегічного управління підприємством через механізм зворотного зв'язку забезпечує інформацією не тільки процес реалізації стратегічних планів і первинну розробку стратегії, але і фінансово-економічну безпеку та стабільний розвиток у діяльності стратегічно орієнтованого підприємства.

 

Література

1. Бєлова О.І. Теоретичні аспекти формування мотиваційного механізму стратегічного управління торговельними мережами / О.І. Бєлова – Інноваційна економіка, 10/2012 [36], С. 109-115

Категорія: 2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (19.04.2013) | Автор: Бєлова О.І.
Переглядів: 564 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz