Вітаю Вас Гість | RSS Понеділок
29.04.2024, 05:08
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Зайченко К.С. Організаційне забезпечення інноваційного розвитку підприємства

Організаційне забезпечення інноваційного розвитку підприємства

К.С. Зайченко

Одеський національний політехнічний університет, м. Одеса, Україна

 

Будь-який суб’єкт підприємницької діяльності представляє собою досить складний механізм, що складається з взаємопов’язаних між собою ланок: виробничою, управлінською та ін. Звісно, основні аспекти даного взаємозв’язку залежать від обраної галузі, конкретного виду діяльності, напряму розвитку підприємства, цілей, що ставить перед собою підприємство, можливостей. Одним з основних аспектів, що повинно враховувати кожне підприємство, є організаційне забезпечення.

Реалії сьогодення диктують досить жорсткі умови існування та розвитку кожному суб’єкту підприємницької діяльності. В першу чергу задля успішного ведення бізнесу необхідно постійно шукати все нові й нові шляхи розвитку та вдосконалення виробничої сфери, технологічної та технічної бази, організаційної та ін. Саме тому все більш підприємств нашої держави пріоритетом ставлять для себе саме інноваційний розвиток. 

Організаційне забезпечення інноваційної діяльності – це комплекс структур і правил, які створюють умови для нормального протікання інноваційних процесів, реалізації планів, підтримки функціонування системи на необхідному рівні за рахунок забезпечення необхідними ресурсами, організації взаємозв’язків між окремими елементами та ліквідації відхилень, що можуть виникати у системі. [1]

В науковій літературі термін «організаційне забезпечення» не достатньо проаналізовано та розкрито. Його розглядають не як окрему складову розвитку, а частіше прирівнюючи до фінансового, інформаційного та інших видів забезпечення. Слід враховувати, що в першу чергу з організації всього процесу підприємницької діяльності і залежить його ефективність.        

Організаційне забезпечення включає в себе декілька основних складових. Мова йде про організацію чітко налагодженої структури управління. Організаційна структура повинна з самого початку діяльності підприємства бути правильно побудована, з дотриманням усіх правил та принципів, що в подальшому допоможе досягати поставлені цілі та задачі. Обираючи шлях інноваційного розвитку, необхідно створити окрему організаційну одиницю, діяльність якої буде спрямована лише на новаторство. В наш час суцільної економії або для підприємств малого типу, відокремлення окремого відділу не завжди має сенс. Можливо, необхідно закріпити виконання даної функції на основі вже існуючого відділу. Частіше за все створення відбувається на базі відділу збуту, маркетингу, в деяких випадках виробництва. Якщо ж приймається рішення, що дану функцію буде виконувати окрема людина, необхідно чітко прописати його обов’язки та в структурі управління чітко показати, кому вона має доповідати про їх виконання.

Організаційне забезпечення також включає в себе створення нормативної бази підприємства. Досить поширеною є проблема, що полягає в застарілості положень, інструкцій, стандартів, що на деяких підприємствах не змінювались ще з радянських часів. Це досить прикра практика, якої необхідно позбуватися. Особливо це стосується підприємств, що йдуть інноваційним шляхом розвитку. Кожний нормативний документ повинен бути прописаний відносно сьогоденних реалій та конкретної галузі. При цьому на кожному підприємстві потрібна наявність структурної одиниці, звісно, в залежності від розміру підприємства, це може бути окремий відділ або окрема людина, що буде за це відповідати. Кожний працівник повинен чітко знати, що входить в його обов’язки та права, які санкції його чекають через їх невиконання та ін.

Особливо важливою складовою організаційного забезпечення є надання всієї необхідної матеріально-технічної бази. Кожний працівник повинен безперешкодно виконувати всі свої функції, в чому йому допоможе наявність всього необхідного обладнання та матеріалів. В епоху ХХІ сторіччя з достатньо високим рівнем технічного розвитку та достатньо різноманітним представленням його результатів на вітчизняному та світовому ринках забезпечення даних умов не повинно стати проблемою для жодного підприємства.

Вказані вище основні складові організаційного забезпечення є базою налагодження максимально ефективної діяльності підприємства. При цьому недостатність розкриття важливості саме організаційного забезпечення інноваційної діяльності підприємств потребує подальшого аналізу та більш глибокого тлумачення.

  

Література

1.        Попов О.Є., Островєрхова Г.В. Формування організаційного забезпечення інноваційної діяльності підприємства в залежності від стратегії його розвитку // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства: Економічні науки. Вип. 125. — Харків: ХНТУСГ. – 2012.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.khntusg.com.ua/files/sbornik/vestnik_125/33.pdf

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (06.12.2013) | Автор: Зайченко К.С.
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz