Вітаю Вас Гість | RSS Понеділок
29.04.2024, 09:12
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Каркачова О.В. Необхідність управління прибутком в сучасних умовах

Необхідність управління прибутком в сучасних умовах

Каркачова О. В.

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Луганськ,

Україна

 

Ефективність виробничої, інвестиційної і фінансової діяльності підприємства визначається в досягнутих фінансових результатах. У виробничо-фінансовій діяльності суб'єктів господарювання бере участь велика кількість взаємопов'язаних організаційних, трудових, матеріальних і фінансових факторів. Мета кожного суб'єкта господарювання – якомога ефективніше використати ці фактори.

Ефективність використання факторів виробництва, зрештою, виявляється у фінансових результатах діяльності суб'єктів господарювання [5]. На всіх підпри­ємствах основним узагальню­ючим показником фінансових результатів і господарської діяльності є дохід та супутний йому фінансовий результат у вигляді прибутку. 

В умовах ринкових перетворень прибуток є дуже важливим оціночним показником діяльності підприємства. Розвиток ринкових відносин в економіці України вимагає нових підходів до управління прибутком підприємств, оскільки саме прибуток є метою і кінцевим результатом діяльності підприємства, а також основним джерелом фінансування потреб підприємства і його розвитку. Слід зазначити, що підвищення ефективності управління прибутком особливо актуальне для збиткових і низькорентабельних підприємств.

 Ефективне управління прибутком підприємства забезпечується реалізацією ряду принципів таких  як: комплексний характер формування управлінських рішень; високий динамізм управління; багатоваріантність підходів щодо розробки окремих управлінських рішень; орієнтованість на стратегічні завдання розвитку підприємства [1].

Управління прибутком – складна багаторівнева система трансакцій, яка включає як мінімум три підсистеми: формування, розподіл, використання. Для кожної з цих підсистем притаманні свої конкретні цілі, завдання, інструментарій їх досягнення [1]. Разом із тим, кожна з цих підсистем перебуває під впливом інших. Наприклад, обсяги прибутку, сформованого на першому етапі, визначають напрями його розподілу. Чим більший прибуток підприємства, тим більше завдань економічного, технічного, соціального плану воно може вирішити, розподіливши кошти за певними напрямами використання. Водночас ефективність використання впливає на майбутні можливості зі збільшення прибутку на етапі його формування [2].  Отже, виходячи з вищезазначеного можна зробити висновок, що у процесі управління прибутком підприємства важлива роль відводиться його формуванню. Головним інструментом управління формуванням прибутку в сучасних умовах є фінансовий план підприємства (баланс доходів і витрат), широке поширення в практиці мають також платіжний календар і бізнес-план [3].

Виконання фінансовим менеджером підприємства основних завдань з управління формуванням прибутку підприємства  спрямоване на врахування таких особливостей як: потенційна різноманітність структури прибутку підприємства; специфічність формування та обліку прибутку підприємства в часі; вплив на прибуток звітного періоду збиткових результатів окремих видів діяльності поточного і попереднього періодів господарювання [4]. На етапі управління формуванням прибутку  підприємства значна увага приділяється інформаційній базі. Тому що, ефективність будь – якої управлінської системи значною мірою залежить від повного, достовірного та своєчасного інформаційного забезпечення [2].

Таким чином, управління прибутком підприємства є дуже важливим важелем в цілій системі управління підприємством. Система управління прибутком складається з таких підсистем як: формування, розподіл, використання. В цій системі значна увага приділяється управлінню формування прибутку. Ефективність управління формуванням прибутку залежить від розробки управлінських рішень, та якості їх застосування, а отже і ефективності роботи підприємства в цілому.

 

Література:

1. Бланк И.А. Управление прибылью: [учебн.] / И.А. Бланк - К.: Ника-Центр, 1998. - 544 с.

2. Верхоглядова Н.І. Зміст та значення прибутку як головної рушійної      сили ринкової економіки / Верхоглядова Н.І., Ільїна С.Б., Шило В.П. // Економічний простір. – 2008. – № 18. – С. 237-245.

3. Проблемы управления прибылью предприятия в рыночных условиях [Электронный ресурс]. - Режим доступа:  http://www.nbuv.gov.ua/Portal/soc_gum/pprbsu/2010_28/10_28_11.pdf

4. Лихолат С.М. Економічна сутність прибутку підприємства / С.М. Лихолат, П.Р. Маделик [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnltu/16_2/186_Lycholat_16_2.pdf

5. Крутик А.Б. Хайкин М.М. Основы финансовой деятельности предприятия: Учеб. пособие - СПб.: Бизнес - пресса, 1999. - 448 с.

 

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (16.12.2013) | Автор: Каркачова О.В.
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz