Вітаю Вас Гість | RSS Четвер
25.04.2024, 19:47
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Онікієнко О.В. ТЕОРІЯ АДМІНІСТРУВАННЯ: СУТЬ АДМІНІСТРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

ТЕОРІЯ АДМІНІСТРУВАННЯ: СУТЬ АДМІНІСТРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

О.В. Онікієнко

Луганський національний аграрний університет

м. Луганськ, Україна

 

Кадрова підсистема є однією з функціональних підсистем управління підприємством, що відповідає за використання ключового ресурсу, яким є персонал підприємства. Від організації її функціонування, збалансованості, своєчасності і точності виконання усіх необхідних робіт та операцій залежать підсумкові показники роботи підприємства, формується корпоративна культура. Ця підсистема тісно взаємодіє з усіма підсистемами підприємства, оскільки визначає функціонування в них найважливішого елементу — виконавців. Усі питання, пов'язані з організацією функціонування цієї підсистеми, управлінням виконання робіт з кадрового менеджменту безпосередньо впливають на загальний стан підприємства та ефективність його діяльності. Цим визначається важливість управління процесами і роботами, які здійснюються у рамках функціонування кадрової підсистеми.

Одним з видів управлінських робіт, спрямованих на забезпечення ефективності і високого рівня управління кадрами на підприємстві є адміністрування. Адміністрування націлене на якісне виконання усіх управлінських процесів і робіт. Це досягається за рахунок своєчасного коригування дій виконавців з метою виконання ними встановлених вимог. Здійснення адміністрування спирається на оперативне надходження інформації щодо ходу керованих процесів і її обробку. За наявності досить достовірної і своєчасної інформації адміністратор має можливість оперативно впливати на виконувані роботи, забезпечувати досягнення заданих результатів. Цим визначається важливість контрольно-аналітичного забезпечення адміністративного управління в цілому і зокрема адміністрування функціонування кадрової підсистеми зокрема.

Питання адміністративного управління  в теорії менеджменту вивчалися епізодично, що не могло не призвести до виникнення серйозних проблем в розробці теорії адміністрування для господарюючих суб’єктів. Адміністративне управління є одним з перших напрямків, які формувались в рамках менеджменту як науки. Певний дефіцит поняття сутності і значення адміністративного управління призвели до реальній втрати важливих питань в господарській діяльності підприємства. До найбільш  суттєвих та значимих робіт, які з’явилися в останні роки, в яких досліджуються питання адміністративного управління, можливо віднести праці І. Адізеса, О.В. Райченка, Г.І. Дібніса, О.О. Ромахової та інших[1, 2, 3].

Адміністративне управління можна розглядати як самостійний вид управлінської діяльності або ж, як одну з функцій керівника. Виділення адміністративного управління як самостійного виду діяльності визначається трудомісткістю і складністю процесів, які підлягають адмініструванню. Трудомісткість адміністрування залежить від кількості об'єктів, що адмініструються, та зв'язків між ними. Як правило, кількість зв'язків між об'єктами, що адмініструються, якщо вони не обмежені регламентом, росте в геометричній прогресії в порівнянні із зростанням кількості об'єктів, що адмініструються. Тому трудомісткість адміністрування залежить від раціонального рівня регламентації зв'язків сформованих груп виконавців.

Як об'єкти, що адмініструються, розглядаються виконавці, що виконують роботи відповідно до своїх посадових обов'язків. До обов'язків об'єкту, що адмініструється, може входити виконання управлінських або виробничих робіт. Управлінські роботи розрізняються залежно від рівня управління, на якому вони виконуються. Виділяють управлінські роботи керівника, управлінські роботи фахівця і управлінські роботи виконавця. Виробничі роботи відрізняються по технологічному змісту. Проте, процес адміністрування, незалежно від технологічних особливостей виконуваних робіт, має схожі характеристики.

Адміністративне управління знаходить свій практичний прояв в процесі адміністрування. Під адмініструванням розуміється сукупність дій адміністратора щодо супроводу процесів функціонування виконавців і груп виконавців.

Адміністрування можна представити як процес, що розвивається в часі і супроводжує дії виконавця. Адміністративним процесом є сукупність взаємозв'язаних операцій, що дозволяють виробити і реалізувати адміністративну дію. Адміністративна дія полягає в здійсненні певних дій, які дозволяють внести зміни в діяльність об'єкту, що адмініструється. Обов'язковою умовою здійснення адміністративної дії є додання йому певної нормативно-правової форми (наказу, вказівки, розпорядження або ж затвердженої зміни до документів, що раніше діяли).

Процес адміністрування можна умовно розбити на три етапи. Перший етап включає отримання первинної інформації, що визначає необхідність здійснення адміністративної дії. Другий етап адміністративного процесу є ідентифікацією ситуації, в якій знаходиться об'єкт, що адмініструється, і визначення варіантів адміністративної дії. Третій етап – завершальний зводиться до вибору варіанту адміністративної дії, її здійснення і оцінки отриманих результатів. Таким чином, адміністративний процес включає операції пов'язані з отриманням інформації, оцінкою і аналізом інформації, розробкою і здійсненням адміністративної дії. При цьому слід зазначити, що операції з оцінки і аналізу інформації здійснюються як на етапі підготовки адміністративної дії, так і на етапі її реалізації при оцінці досягнутих результатів.

Структура адміністративного процесу достатньо стабільна і включає наступні операції:

моніторинг за роботою виконавця (групи виконавців);

облік отриманої інформації;

оцінка отриманої інформації;

аналіз ситуації, що склалася;

розробка варіантів адміністративної дій;

вибір варіанту дії;

здійснення адміністративної дії;

оцінка результатів адміністративної дії.

Трудомісткість адміністрування залежить від складності і змісту виконуваних робіт виконавцями. При адмініструванні простих дій виконавця трудомісткість невисока і не вимагає значних тимчасових ресурсів. В цьому випадку, адміністрування є однією з функцій керівника даного об'єкту.

Виходячи з вище сказаного, дії адміністратора залежать від реалізації перших двох етапів, які пов'язані з виявленням і обробкою інформації. По суті, перші два етапи є етапами контрольно-аналітичного забезпечення дій адміністратора, тому весь процес адміністрування можна представити як процес отримання і обробки інформації. Цим процесом є сукупність контрольно-аналітичних операцій, які дозволяють адміністраторові оцінювати ситуацію, що склалася, по виконанню поставлених завдань, розробляти і приймати адміністративну дію, направлену на координацію дій виконавців і досягнення поставлених цілей. Таким чином, від стану рівня і якості контрольно-аналітичного забезпечення дій адміністратора залежать загальні результати адміністрування і результати діяльності об'єкту, що адмініструється. Таким чином, питання, пов'язані з організацією управління персоналом, якістю виконання функціональних обов'язків працівників  є актуальними і важливими.

 

Література

1. Райченко А.В. Административный менеджмент / А.В. Радченко — М.: ИНФРА-М, 2008. — 384 с.

2. Теорія і практика ділового адміністрування: навчальний посібник / [Г.І.Дібніс, О.О.Ромахова, Н.О. Держак та ін.] – Луганськ: Ноулідж, 2009. — 488с.

3. Оникиенко Е.В. Контрольно-аналитическое обеспечение административного управления предприятием / Оникиенко Е.В., Дибнис Г.И. // Вісник СНУ ім. В.Даля. — 2008. — № 4 (122). — С. 74-76.

Категорія: 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (05.02.2013) | Автор: Онікієнко О.В.
Переглядів: 5045 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz