Вітаю Вас Гість | RSS Середа
24.04.2024, 13:15
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Миленький В.М. Принципи вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів.

УДК 332.146

Принципи вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів

В.М.Миленький

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України,

м. Київ, Україна

 

Сучасний етап формування регіональної політики, запланований і проведений, насамперед самими регіонами − це найбільш важливий аспект економічної стабілізації в сучасних кризових умовах. Саме на цьому рівні повинно здійснюватися максимально можливе для узгодженого і взаємно інтегруючого розвитку всіх елементів, просторове локалізоване відтворення на конкретній території. Тільки на цьому рівні реально можливо врахувати весь спектр місцевих умов та інтересів. А державна політика місцевого рівня покликана забезпечити дієздатність регіональної.

У такому контексті слід погодитися з тим, що об'єкт регіональної політики являє собою взаємозв'язки та відносини між регіонами. Головний регіональний інтерес України в даний час повинен бути усвідомлений як відведення основної загрози дезінтеграції країни. Тобто, необхідно сприяти мінімізації негативних проявів територіальної дезінтеграції на рівні суб'єктів господарювання, в тому числі і через підтримку місцевих перетворень, створення загальнодержавних умов для того, щоб кожен суб'єкт максимально використав свій внутрішній потенціал на базі існуючої державної допомоги.

В рамках соціально-економічного розвитку регіонів ключовим елементом регіональної політики є надання територіям прав на прискорене реформування економічних відносин заради якнайшвидшого подолання кризи. Незважаючи на те, що кризове становище і вносить серйозні корективи, але основні цілі політичної спрямованості залишаються незмінними, серед яких нами виділено:

забезпечення економічних, соціальних і правових основ державності;

створення єдиного економічного простору;

становлення і забезпечення гарантій місцевого самоврядування. Відповідь на ці проблемні питаня стає, в свою чергу, передумовами вирішення інших (серед яких економічні, соціальні, екологічні, демографічні і т.д.).

В цьому випадку, соціально-економічними завданнями регіональної політики мають бути: вирівнювання економічних умов, створення передумов для соціального зростання; забезпечення єдиних мінімальних стандартів і рівного соціального захисту, гарантування прав громадян незалежно від економічних можливостей регіону.

Розвиток регіонів багато в чому залежить від дотацій, трансфертів, субвенцій в рамках регіональної політики центру. Але в умовах економічної кризи фінансування здійснюється нерівномірно і не завжди раціонально. Тоді має бути вирішено важливе завдання регіональної політики встановлення нерівномірності. Держава може надати рівні права, але їх ефективне використання − це завдання кожного регіону. Створити сприятливі умови в усіх областях неможливо, але доцільно їх вирівнювання. Існує три основних принципи вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів:

1) Відсталі регіони повинні досягти рівня розвитку високорозвинених регіонів;

2) Принципи компенсування, тобто відмінності, які не можна подолати, повинні бути вилучені;

3) Комплексне вирівнювання соціально-економічних рівнів розвитку регіонів (поліпшення якості життя людини).

В даний час вони залежать від об'єктивних умов, що склалися в Україні.

Отже, на даному етапі розвитку ринкових відносин важливим має бути реалізація зазначених принципів та вирішення проблеми збереження регіонального потенціалу етнічної конфліктності під впливом національної державності.

Література

1.               Горященко Ю. Проблеми розвитку соціальної сфери економічних районів України / Ю. Горященко // Україна: аспекти праці. − 2011. − № 1. − С. 37−43.

2.               Полозенко Д. В. Розвиток соціальної сфери як важлива умова економічного зростання України / Д. В. Полозенко // Фінанси України. − 2010. − № 10. − С. 15−20.

Категорія: 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (06.12.2012) | Автор: Миленький В.М.
Переглядів: 955 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz