Вітаю Вас Гість | RSS П`ятниця
29.03.2024, 17:30
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Степанова Ю.Л. Способи забезпечення економічної безпеки підприємства

Способи забезпечення економічної безпеки підприємства

Ю.Л. Степанова

Донбаський державний технічний університет

 

Економічну безпеку підприємства науковці розглядають з позицій чотирьох підходів: ресурсно-функціонального, гармонізаційного, конкурентного та захисного [1].

Цікаві результати можна отримати, якщо розглядати економічну безпеку підприємства з погляду синтезу гармонізаційного та захисного підходів. Підприємство може забезпечувати економічну безпеку шляхом узгодження інтересів до моменту, коли узгоджувати інтереси стає недоцільно, а потрібно захищатися від агресивного впливу зовнішнього середовища. Гармонізація інтересів можлива лише в тому випадку, коли підприємство та суб'єкт зовнішнього середовища мають бажання гармонізовувати інтереси, тобто вона є двосторонньою. Захисний підхід до розуміння сутності економічної безпеки визначає загрози діяльності підприємства, а гармонізаційний – інтереси, які порушуються, коли виникають загрози діяльності підприємства. Основним завданням системи економічної безпеки з позицій захисного підходу є забезпечення безперебійної успішної діяльності підприємства шляхом його захисту (розробки комплексу дій) від впливу зовнішнього та внутрішнього середовища. Такий захист забезпечує адаптація, яка є своєрідним щитом, що не дозволяє впливу зовнішнього та внутрішнього середовища істотно змінювати діяльність підприємства. Тут можна зазначити, що захисний підхід дає нам визначення економічної безпеки підприємства як стану захищеності від загроз та спосіб захисту від загроз – адаптацію. Гармонізаційний підхід визначає спосіб, як захищатися від загроз – гармонізація в часі та просторі економічних інтересів підприємства з інтересами пов'язаних із ним суб'єктів зовнішнього середовища. Таким чином, економічна безпека – це стан захищеності від загроз, який досягається завдяки гармонізації в часі та просторі економічних інтересів підприємства з інтересами пов'язаних з ним суб'єктів ринку та адаптації підприємства до впливу суб'єктів зовнішнього середовища. Необхідно відмітити, що адаптація використовується після застосування гармонізації інтересів, тобто якщо не вдалося домовитися – будемо адаптуватися.

На нашу думку, гармонізація інтересів та адаптація – це два способи досягнення економічної безпеки підприємства. Захисний та гармонізаційний підходи до сутності економічної безпеки розкривають зміст цих двох способів, але вони зберігаються навіть при конкурентному та ресурсно-функціональному підході до економічної безпеки. Змінюються лише сутність інтересів, які гармонізуються, та зміст заходів адаптації.

 

Література

1. Экономическая безопасность предприятий интегрированной промышленной структуры : [монография] / Козаченко А. В. [и др.] ; под общ. ред. А. В. Козаченко. — Луганск: Изд-во "Ноулидж", 2011. — 226 с.

Категорія: 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (28.05.2014) | Автор: Степанова Ю.Л.
Переглядів: 932 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz