Вітаю Вас Гість | RSS П`ятниця
19.04.2024, 18:06
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Дмитрук Є.В. Моделювання системи економічної безпеки підприємства

Моделювання системи економічної безпеки підприємства

Є.В. Дмитрук

СНУ ім. В. Даля, м. Луганськ

 

Питання управління економічною безпекою дотепер залишається край актуальним, оскільки розвиток підприємства залежить в першу чергу від вміння орієнтуватися на потреби суспільства та використання інноваційних процесів. Під економічною безпекою підприємства будемо розуміти його захищеність від загроз, яка досягається шляхом узгодження інтересів суб'єктів його внутрішнього та зовнішнього середовищ у часі та просторі.

Захист економічної безпеки в першу чергу залежить від способу її організації: вузьконаправлений, превентивний, реактивний, комплексний чи системний. Вибір способу не є безумовним і залежить від розміру підприємства, його фази розвитку та станом економіки в країні, тому потрібно приділяти велику увагу моделюванню системи економічної безпеки підприємства, яка дозволяє виявити найбільш істотні чинники впливу на стан економічної безпеки підприємства та допомагає розробити тактику та стратегію поведінки підприємства на ринку для його розвитку.

При моделюванні системи економічної безпеки підприємства слід пам’ятати, що вона повинна завжди функціонувати, а тому потрібно вірно описати всі зв’язки в системі для взаємозв’язку будь-яких її ланок.

Існує декілька способів завдання моделей. Це формалізовані та неформалізовані (описові) моделі. Незважаючи на привілейованість вибору формальної моделі, де в якості моделі стають формули, таблиці, схеми, не завжди особа, що приймає рішення, може скористатися їм. Це пов’язано з тим, що сама система економічної безпеки може бути настільки складною та багатогранною, що записати зв'язок між будь-якими двома її підсистемами за допомогою формул є складним процесом, а зв'язок між всіма її підсистемами є і зовсім неможливим. Крім того, для побудови адекватних математичних моделей необхідно правильно описувати цілі та чинники, що впливають на неї, та вміти аналізувати конфліктні ситуації. Іноді це ускладнює побудову формальної моделі.

В свою чергу неформальні моделі повністю описують відображення реальності, що служить підґрунтям для міркування та прийняття рішення. Таким чином, цей спосіб теж має низку недоліків, оскільки особа, що приймає рішення, змушена керуватися лише тим чи іншим описом ситуації, заснованої на досвіді та інтуїції.

Отже, для досягнення рівноваги у системі економічної безпеки підприємства пропонується використовувати комплексне її моделювання для усунення всіх недоліків, які виникають при формальному та неформальному моделюванні.

Категорія: 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (25.04.2014) | Автор: Дмитрук Є.В.
Переглядів: 919 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz