Вітаю Вас Гість | RSS Четвер
28.03.2024, 19:08
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Коренєв Е.Н., Нижнік В.І. Тенденції розвитку нефінансового звітування промислових підприємств

Тенденції розвитку нефінансового звітування промислових підприємств

Коренєв Е.Н., Нижнік В.І.

Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля, Луганськ

 

На сучасному етапі суспільного та економічного розвитку України підвищується значення не тільки економічних характеристик діяльності, а й впливу підприємства на суспільство в цілому внаслідок посилення ефекту такого впливу, зумовленого масштабами залучення до сфери створення доданої вартості природних, людських ресурсів та капіталу. Отже, в колі підприємців набуває поширення концепція реалізації корпоративної соціальної відповідальності як дотримання етичних принципів ведення бізнесу.

Матеріальним відображенням рівня та шляхів реалізації підприємствами  корпоративної соціальної поведінки є так званий нефінансовий звіт, в якому відображуються основні дії, заходи та показники щодо соціального розвитку та екологічного захисту навколишнього середовища, які підприємство реалізувало протягом певного періоду.  Основними групами принципів Глобального договору є наступні: права людини, трудові відносини, захист навколишнього середовища та антикорупційний принцип [2]. Отримання висновку щодо повноти відображення ступеня дотримання принципів Глобального договору в  нефінансових звітах передбачає структурований розгляд відповідних аспектів нефінансової звітності вітчизняних підприємств.

Аналізуючи нефінансову звітність в такому аспекті, можна бачити, що практично за кожною групою принципів певні аспекти розглянуто на достатньому рівні, проте на фоні неповного, часткового або навіть повного нерозкриття інших.  Це дозволяє зробити припущення про ще менш повне  дотримання принципів договору вітчизняними підприємствами. Проте сама тенденція збільшення кількості підприємств–членів Глобального договору та кількості нефінансових звітів має позитивний характер. В якості основної проблеми, яка супроводжує процес розвитку культури соціального звітування в Україні можливо назвати те, що керівництво компаній, зазвичай, розглядає нефінансовий звіт у якості заходу для короткострокового підвищення репутації та отримання конкурентних переваг при доступі до фінансових ресурсів, а основним чинником, що ініціює складання подібного звіту є конкурентна ситуація, а не усвідомлення підприємством філософії корпоративної соціальної відповідальності.

 

Література

1. Воробей. В. Нефінансова звітність: інструмент соціально відповідального бізнесу / В. Воробей, І. Журовська. – К.: ФОП Костюченко О. М., 2010. – 79 с.

2. Українська мережа глобального договору ООН [Електронний ресурс]/ режим доступу: http://www.globalcompact.org.ua.

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (24.01.2014) | Автор: Коренєв Е.Н., Нижнік В.І.
Переглядів: 532 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz