Вітаю Вас Гість | RSS Субота
04.05.2024, 15:28
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Кононова А.Г. НЕОБХІДНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ.

НЕОБХІДНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ

А.Г. Кононова

Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля

м. Луганськ, Україна

 

На сьогоднішній день в Україні проблемою управління фінансово-економічною безпекою та визначення її рівня на підприємстві займаються недостатньо та не комплексно, тому що основна увага приділяється економічній безпеці на рівні держави та антикризовому управлінню на рівні підприємства. Останнє стає необхідним, коли підприємство вже опинилося у стані фінансової небезпеки. Головне ж полягає в тому, щоб не допустити цього. Проблема забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства, наявність якої не вимагає антикризового управління, вирішується уривками, таким дослідженням не вистачає комплексності [1].

Необхідність забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства розкривається у виконанні таких задач: забезпечувати стійкий розвиток підприємства; забезпечувати стійкість грошових розрахунків і основних фінансово-економічних параметрів; нейтралізувати негативну дію фінансових і банківських криз і навмисних дій конкурентів, тіньових структур на розвиток підприємства; запобігати агентським конфліктам між акціонерами, менеджерами і кредиторами з приводу розподілу, використання і контролю за грошовими потоками підприємства; найбільш оптимально для підприємства залучати і використовувати різні джерела фінансування; запобігати злочинам і адміністративним правопорушенням у фінансових правовідносинах. [2].

Процес забезпечення фінансово-економічної безпеки включає: оцінку загроз економічній безпеці, що мають політико-правовий характер; оцінку поточного рівня забезпечення фінансової безпеки; оцінку ефективності запобігання можливій шкоді від негативних дій; планування комплексу заходів із забезпечення фінансово-економічної безпеки і розробку рекомендацій стосовно його реалізації; бюджетне планування практичної реалізації пропонованого комплексу заходів; планування корпоративних ресурсів; оперативну реалізацію запланованих дій у процесі здійснення суб’єктом господарювання фінансово-господарської діяльності [3].

                Отже, в сучасних умовах господарювання, які характеризуються великим коливанням факторів внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства, загрозами його фінансових та економічних інтересів з боку окремих суб’єктів господарювання, високим рівнем фінансових ризиків, одним з актуальних напрямів управлінської діяльності підприємства є забезпечення його фінансово-економічної безпеки.

Література:

1.Донець Л.І. Економічна безпека підприємства / Л.І. Донець, Н.В. Ващенко. – К. : Центр учб. літ., 2008. — 240 с.

2.Барановський О. І. Фінансова безпека держави / О. І. Барановський // Фінанси України. – 2006. – № 11. – С. 19–34.

3.Лазаренко М.П., Ніколаєнко К.В. Фінансова безпека підприємства та її управління. Електронний ресурс:  http://www.rusnauka.com/1_KAND_2010/ Economics/10_57970.doc.htm

Категорія: 2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (07.12.2012) | Автор: Кононова А.Г.
Переглядів: 921 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz