Вітаю Вас Гість | RSS Вівторок
20.11.2018, 03:47
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.)

Безбожний В.Л. СУТЬ КАДРОВОЇ СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

СУТЬ КАДРОВОЇ СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

Безбожний В.Л.

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, м. Луганськ,

 

Становлення і розвиток ринкових механізмів в економіці українських підприємств обумовлюють виникнення і бурхливий розвиток теорії забезпечення їхньої безпеки. Відносини всередині соціуму завжди були та остаються головними джерелами загроз існування та діяльності економічних систем. Важливість впливу соціального фактору на результати діяльності будь-яких організацій є майже безперечним фактором. Зважаючи на орієнтацію управлінської думки на людину та соціальні відносини, одним із ключових факторів функціонування системи економічної безпеки є кадрова складова такої безпеки.

Разом із значущою роллю в забезпеченні економічної безпеки кадрової складової варто зазначити на складності вирішення питань з безпеки у відносинах "організація-людина чи людина-людина".

Належний рівень соціально-економічної безпеки у великою мірою залежить від кадрового складу, їхнього інтелекту та професіоналізму. Забезпечення кадрової складової соціально-економічної безпеки охоплює взаємопов'язані і водночас самостійні напрямки діяльності того чи іншого суб'єкта господарювання, що зорієнтований на роботу з персоналом підприємства, на підвищення ефективності діяльності всіх категорій персоналу. Забезпечення цієї складової соціально-економічної безпеки підприємства має за мету збереження стратегічно важливої ланки персоналу (топ-менеджмент, персонал, що мав доступ до конфіденційної інформації), тобто заохочення з метою продовження трудових відносин, юридичне оформлення обов'язку нерозголошення конфіденційної інформації, включення вищого керівництва у склад співвласників підприємства тощо.

У цій сфері можуть виникнути такі інтереси, як зменшення плинності кадрів; збільшення доходів керівного складу і вкладників (або власників) фірми; покращення освітньо-професійного рівня співробітників, особливо апарату управління; моральний та фізичний захист кадрів; створення корпоративної згуртованості та відданості працівників корпоративним інтересам; наближення до ситуації позитивної ідентифікації робітника з підприємством; недопущення відтоку висококваліфікованих працівників, працівників, що мають допуск до конфіденційної комерційної інформації, що є генераторами ідей, та, навпаки, залучення даної категорії співробітників з інших підприємств-конкурентів, залучення кращих молодих спеціалістів із навчальним фокусуванням на діяльність підприємства; залучення кадрів, що отримали досвід роботи на іншому підприємстві схожої специфіки діяльності тощо.

Отже, формування механізму забезпечення кадрової безпеки має охоплювати упорядковану сукупність ієрархічно структурованих елементів, взаємодія котрих скерована на протидію впливу загроз його зовнішнього та внутрішнього середовища системою економічної безпеки підприємства. Це зможе бути реалізовано завдяки виконанню організаційної, прогнозуючої, попереджувальної, компенсаційної, координаційної, стимулюючої, контрольної, інформаційної функцій такого механізму у системі економічної безпеки підприємства.

Категорія: 2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) | Додав: EME (08.01.2015) | Автор: Безбожний В.Л.
Переглядів: 195 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2018
Конструктор сайтів - uCoz