Вітаю Вас Гість | RSS П`ятниця
19.10.2018, 06:37
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Михайліченко А.І. Конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств

Конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств

Михайліченко А.І.

Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля, Луганськ,

 

Основним з найважливіших вимірів успішної діяльності будь-якого підприємства у сучасних мінливих ринкових умовах є його конкурентоспроможність. Конкурентоспроможність сільськогосподарського підприємства є загальним показником сукупності його можливостей, потенціалу та резервів, які необхідні для  виробництва та реалізації на ринку високоякісної сільськогосподарської продукції. Конкурентоспроможність виявляється шляхом порівняння окремих сільськогосподарських підприємств у межах однієї галузі, регіону, країни, світового ринку. Задля того, щоб підприємство стало лідером на ринку йому необхідно випереджати конкурентів у нововведеннях у системі виробництва і збуту, встановленні нових цін, зниженні витрат та ін. Підвищення конкурентоспроможності підприємств відбувається в більшості випадків за рахунок залучених (інвестованих) коштів у їх діяльність.

Специфіка діяльності сільськогосподарських підприємств полягає у значній залежності від зовнішніх неконтрольованих чинників (погодних умов, природних ресурсів, тривалості циклу виробництва, економічної ситуації в країні, системи державного та пільгового фінансування аграрного комплексу, системи зовнішнього страхування ризиків та ін.). А тому цілком можлива ситуація, коли за звітними даними попередніх періодів цілком конкурентоспроможне сільськогосподарське підприємство в короткий термін через дію непередбачуваних зовнішніх чинників значно знижає рівень своєї конкурентоспроможності або навіть перетворюється на неконкурентоспроможне. Для уникнення такої ситуації необхідно ретельно дослідити чинники, які при правильному спрямуванні, позитивно вплинуть на конкурентоспроможність сільськогосподарського підприємства. До таких чинників відносять: ресурсний потенціал, спеціалізацію або диверсифікацію виробництва, інновації, ефективну систему управління підприємством та ін.

Для досягнення високого рівня конкурентоспроможності підприємств сільськогосподарської галузі, як і для будь-яких інших підприємств, мають також значення: ефективна організація та висока культура виробництва, підприємницька ініціатива, рівноправний доступ до ресурсів, сприятлива цінова кон’юнктура, державна підтримка вітчизняного товаровиробника.

А отже, конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств залежить від встановлення контролю над дією всіх вищезазначених чинників, що дозволяє збільшити виробництво високоякісної продукції, знизити витрати ресурсів, одержати питомі прибутки, які необхідні для забезпечення розширеного відтворення в сільському господарстві економіки регіону та країні, що сприятиме прискоренню виходу галузі із сучасної фінансової кризи.


Заявка

на участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Менеджмент: розвиток, теорії та практика» на тему:

„Конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств.

 

Прізвище, ім’я та по батькові

Михайліченко Анастасія Ігорівна

Наукова ступінь, вчене звання

-

Місце роботи (навчання)

Студентка гр. МН-101

Посада

-

Назва доповіді, секція

Конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств

Секція: сучасні тенденції розвитку теорії та практики менеджменту

Вказати, чи потрібен додатковий екземпляр збірника

1

Поштова адреса: вулиця, дім, квартира, населений пункт,

район, область, країна (для іноземців), індекс

 

Телефони (мобільний, домашній, робочий)

 

E-mail

 

 

 

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (16.12.2013) | Автор: Михайліченко А.І.
Переглядів: 267 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2018
Конструктор сайтів - uCoz