Вітаю Вас Гість | RSS Неділя
16.12.2018, 00:34
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Безбожний В.Л. СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: БЕЗПЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: БЕЗПЕКОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

Безбожний В.Л.

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, м. Луганськ

 

Розвиток господарських систем супроводжується динамічними змінами умов функціонування. Характерними особливостями розвитку сучасних соціально-економічних відносин є висока невизначеність зовнішнього середовища, збільшення впливу факторів на функціонування соціально-економічних систем, ускладнення бізнес-процесів та прийняття управлінських рішень, розширення сфери взаємодії з одночасним ускладненням цих відносин, міжнародна конкуренція. Особливий вплив на розвиток соціально-економічних відносин спричиняють взаємопов'язані та взаємозалежні процеси глобалізації.

В сучасних умовах відбувається процес активного становлення глобальної соціально-економічної системи зі своїми структурними елементами та автономними механізмами функціонування, серед яких важливе місце посідають міжнародні управлінські надбудови, глобальний менеджмент транснаціональних корпорацій, прозорість глобального інформаційного простору, міжнародні фінансово-кредитні потоки тощо. Умовами цього є розвиток світового ринку та, відповідно, ускладнення вимог щодо ринкового забезпечення.

У процесі розвитку ринкових відносин відбувається безперервний процес виникнення загрозливих ситуацій, які ґрунтуються на певному протиріччі між існуючими та бажаними умовами функціонування. Ситуацій, що несуть загрозу, виникають на різному рівні – від глобального до індивідуального. Такі ситуації глибоко проникають у соціально-економічні відносини, в результаті чого діяльність суб’єктів цих відносин істотно ускладнюється та тяжіє до небезпечного стану. Внаслідок цього дуже гострими становляться питання уникнення та захисту від таких ситуацій, які трансформуються в процес забезпечення соціально-економічної безпеки.

Глобалізаційні процеси, які, з одного боку, посилюють невизначеність зовнішнього середовища, розширюють коло проблемних ситуацій, а, з іншого боку, надають нові можливості реалізації своїх інтересів та досягнення цілей функціонування. Тому питання пошуку шляхів забезпечення безпеки діяльності останнім часом набувають все більш актуального характеру як в глобальному загальносвітовому аспекті, так і щодо окремо взятого підприємства. Гарантування сталого розвитку діяльності підприємства в умовах ринку, що стрімко та різноспрямовано змінюються, неможливо без забезпечення соціально-економічної безпеки. Питання соціально-економічної безпеки набули особливого загострення за останні роки у зв’язку з настанням "світової" та "локальних" фінансово-економічних криз".

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (24.01.2014) | Автор: Безбожний В.Л.
Переглядів: 171 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2018
Конструктор сайтів - uCoz