Вітаю Вас Гість | RSS Четвер
25.04.2024, 05:19
Економічні
інтернет-
конференції

Форма входу
Головна Конференції Реєстрація Вхід
Меню сайта
Категории раздела
2014 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [46]
2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [102]
2013 р. Безпекознавство: теорія та практика (15.03 – 15.04.) [106]
2012 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) [79]
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.)

Астаф’єва Ю.В. Щодо забезпечення інтеграції інтересів підприємства і працівників

Щодо забезпечення інтеграції інтересів підприємства і працівників

Ю.В. Астафєва

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля,

м. Луганськ, Україна

Підприємство – складна соціальна система, в котрій взаємодіють різні соціальні групи, інтереси яких, як правило, не завжди співпадають. Тому, для успішної роботи підприємства необхідним стає певне узгодження інтересів заінтересованих в його діяльності груп персоналу, їх зближення та обєднання, що, власне, і передбачає   сутність поняття "інтеграція”. Ідеальним варіантом є створення таких організаційних умов, в яких працівники розділяють інтереси підприємства. Однак, далеко не завжди так буває у дійсності.

В процесі дослідження представляється доцільним визначити, в чому проявляється сутність інтересів працівників та підприємства та яким чином можливо на них впливати, зокрема, з використанням функцій управління персоналом.

Інтереси працівника – це інтереси особи, що є емоційними проявами пізнавальних потреб людини. У людини інтереси виявляються в бажанні глибше пізнати значущі об'єкти, зрозуміти їх [1]. Роль інтересів для людини дуже велика, оскільки вони спонукають працівника до діяльності, зокрема, і трудової професійної діяльності.

Інтереси підприємства невід'ємні від їх суб'єктів, оскільки інтереси підприємства – це персоніфікована категорія. Відповідно, ієрархія суб'єктів інтересів підприємства виглядає таким чином: власник засобів виробництва, керівництво підприємства, команда управління підприємством, персонал підприємства [2].

Інтереси підприємства представляється доцільним розглядати з позицій інтересів власників засобів виробництва та керівництва підприємства, погляди яких відносно інтересів працівників, як правило, співпадають. Інтеграцію інтересів працівників та, відповідно, керівництва та власників підприємства можливо забезпечити на основі застосування таких функцій управління персоналом як забезпечення персоналом, розвиток персоналу, винагородження персоналу, які необхідно реалізовувати в межах кадрової політики та з урахуванням вимог стратегії підприємства.

Література

1. В.П. Сладкевич В.П. Мотивационный менеджмент: курс лекций / Владимир Петрович Сладкевич. - К.: МАУП, 2001. – 168 с.

2.        А. Е. Воронкова, В. П. Пономарьов, Г. І. Дібніс Підтримка конкурентоспроможного потенціалу підприємства / А. Е. Воронкова, В. П. Пономарьов, Р. І. Дібніс. – К.: Техніка, 2000. – 152 с. [електронний ресурс] – режим доступу до документу: http://topknowledge.ru

 

 

Категорія: 2013 р. Менеджмент: розвиток, теорія та практика (15.11 – 15.12.) | Додав: EME (13.01.2014) | Автор: Астаф’єва Ю.В.
Переглядів: 553 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright Volodymyr Dahl East Ukrainian National University,
Department of Management and economic security
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz